نفت و پتروشیمی

نفت تا سال 2019 پیشروترین محصول صادراتی جهان بود و 5.44 درصد از تجارت جهانی را به خود اختصاص داددر سال 2020، این کشور به سومین صادرات بزرگ در سراسر جهان تبدیل شد و 3.82 درصد از تجارت جهانی را به خود اختصاص داد. امارات متحده عربی در سال 2019 از عربستان سعودی به عنوان بزرگترین صادرکننده نفت جهان پیشی گرفت.به گفته شرکت‌هایی که این جریان‌ها را دنبال می‌کنند، صادرات نفت ایران در دو ماه آخر سال 2022 به بالاترین حد خود رسید و به‌رغم تحریم‌های آمریکا، سال 2023 را با قدرت شروع می‌کند.

نگاهی بر بازار نفت ایران

صادرات نفت تهران از زمانی که رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 2018 از توافق هسته ای خارج شد و تحریم ها را با هدف محدود کردن صادرات نفت و درآمدهای مرتبط با آن به دولت ایران بازگرداند، محدود شداما صادرات در دوره جو بایدن افزایش یافته است و بر اساس برخی برآوردها به بالاترین سطح خود از سال 2019 رسیده است. این امر با وجود بادهای مخالف مانند توقف در مذاکرات و رقابت نفت خام روسیه با تخفیف صورت می گیرد.

مشاور انرژی SVB International گفت: صادرات نفت خام ایران در دسامبر به طور متوسط ​​1.137 میلیون بشکه در روز بود که 42000 بشکه در روز نسبت به نوامبر افزایش داشت و بالاترین رقمی است که SVB در سال 2022 بر اساس برآوردهای قبلی گزارش کرده است. خانم سارا وخشوری از SVB گفت: «در مقایسه با دولت ترامپ، هیچ سرکوب یا اقدام جدی علیه صادرات نفت ایران صورت نگرفته است و صادرات ژانویه تا کنون مانند ماه های گذشته قوی بوده است.

فرآیند صادرات نفت

فرآیند صادرات نفت از طریق یک شرکت بین المللی معمولاً شامل مراحل زیر است:

1. یافتن یک شرکت معتبر بین المللی که در صادرات نفت تخصص دارد.

2. مذاکره و توافق در مورد شرایط و ضوابط قرارداد صادرات از قبیل مقدار نفت، قیمت گذاری، برنامه تحویل و شرایط پرداخت.

3. حمل نفت به بندر یا پایانه تعیین شده شرکت بین المللی.

4. تهیه مدارک لازم از قبیل بارنامه، اظهارنامه گمرکی و گواهی مبدا و کیفیت.

5. حصول اطمینان از اینکه روغن استانداردها و مشخصات کیفی لازم را دارد.

6. نظارت بر فرآیند حمل و نقل و تحویل برای اطمینان از عدم وجود تاخیر یا آسیب.

7. دریافت وجه نفت صادراتی بر اساس شرایط و ضوابط توافق شده.به طور خلاصه، صادرات نفت از طریق یک شرکت بین المللی نیاز به برنامه ریزی دقیق، آینده نگری و توجه دقیق به جزئیات برای اطمینان از یک معامله موفق دارد.

صادرات نفت ایران از طریق شرکت بازرگانی معصومی

گروه بازرگانی معصومی با سال ها سابقه درخشان در زمینه تجارت بین الملل در دو حوزه اروپا، آفریقا و آسیا فعالیت کرده و با انجام صادرات نفت و مشتقات آن به کشورهای مختلفی همچون آمریکای جنوبی، روسیه، چین، هند، کشورهای حوزه CIS، افغانستان ،پاکستان ، عمان ، قطر و امارات، یکی از فعالین و صادر کنندگان بزرگ در این حوزه به حساب می آید. این گروه با بزرگترین تولید کنندگان داخلی در صنایع مختلفی همچون صنایع نفت، گاز و صنایع معدنی همکاری داشته و سبد کالایی متنوعی دارد.

نفت و پتروشیمی
ما به تعالی، حرفه ای بودن و صداقت اعتقاد داریم. تولیدات, محصولات, خدمات و عملیات ما شامل استفاده از تکنولوژی روز، شیوه های پایدار و بهترین مواد است. ما تلاش می کنیم از انتظارات مشتریان خود فراتر برویم و هدف نهایی ما ارائه خدمات و محصولات برجسته ای است که نیازهای آنها را برآورده می کند.