صادرات نفت و پتروشیمی


نفت تا سال 2019 پیشروترین محصول صادراتی جهان بود و 5.44 درصد از تجارت جهانی را به خود اختصاص داد
در سال 2020، این کشور به سومین صادرات بزرگ در سراسر جهان تبدیل شد و 3.82 درصد از تجارت جهانی را به خود اختصاص داد. امارات متحده عربی در سال 2019 از عربستان سعودی به عنوان بزرگترین صادرکننده نفت جهان پیشی گرفت.

به گفته شرکت‌هایی که این جریان‌ها را دنبال می‌کنند، صادرات نفت ایران در دو ماه آخر سال 2022 به بالاترین حد خود رسید و به‌رغم تحریم‌های آمریکا، سال 2023 را با قدرت شروع می‌کند.

نگاهی بر بازار نفت ایران

صادرات نفت تهران از زمانی که رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 2018 از توافق هسته ای خارج شد و تحریم ها را با هدف محدود کردن صادرات نفت و درآمدهای مرتبط با آن به دولت ایران بازگرداند، محدود شد. اما صادرات در دوره جو بایدن افزایش یافته است و بر اساس برخی برآوردها به بالاترین سطح خود از سال 2019 رسیده است. این امر با وجود بادهای مخالف مانند توقف در مذاکرات و رقابت نفت خام روسیه با تخفیف صورت می گیرد.

مشاور انرژی SVB International گفت: صادرات نفت خام ایران در دسامبر به طور متوسط ​​1.137 میلیون بشکه در روز بود که 42000 بشکه در روز نسبت به نوامبر افزایش داشت و بالاترین رقمی است که SVB در سال 2022 بر اساس برآوردهای قبلی گزارش کرده است. خانم سارا وخشوری از SVB گفت: «در مقایسه با دولت ترامپ، هیچ سرکوب یا اقدام جدی علیه صادرات نفت ایران صورت نگرفته است و صادرات ژانویه تا کنون مانند ماه های گذشته قوی بوده است.

مراحل صادرات فرآورده های نفتی

صادرات فرآورده های نفتی طی مراحل خاصی انجام می‌شود که در ادامه به آن ها می‌پردازیم:

  • درخواست مشتریان را در مورد انواع مختلف فرآورده‌های نفتی دریافت می‌کنید.
  • شرکت تامین کننده موظف به بررسی تقاضای مشتری و تامین محصول است.
  • اطلاعات مشتری برای دریافت محصول با دقت بررسی شود.
  • مذاکراتی در زمینه نحوه ارسال، شرایط بازارهای بین‌المللی و تامین فرآورده صورت گیرد.
  • پیش فاکتور برای مشتری صادر شود.
  • از طرف شرکت استعلام وجه واریزی انجام شود.
  • مجوزهای گمرکی و عقد قرارداد.
  • استعلام فرآورده خریداری شده.
  • فاکتور فروش

گروه بازرگانی معصومی با سال ها سابقه درخشان در زمینه تجارت بین الملل در دو حوزه اروپا، آفریقا و آسیا فعالیت کرده و با انجام صادرات نفت و مشتقات آن به کشورهای مختلفی همچون آمریکای جنوبی، روسیه، چین، هند، کشورهای حوزه CIS، افغانستان ،پاکستان ، عمان ، قطر و امارات، یکی از فعالین و صادر کنندگان بزرگ در این حوزه به حساب می آید. این گروه با بزرگترین تولید کنندگان داخلی در صنایع مختلفی همچون صنایع نفت، گاز و صنایع معدنی همکاری داشته و سبد کالایی متنوعی دارد.

صادرات نفت ایران از طریق شرکت بازرگانی معصومی

جهت مشاوره و گرفتن خدمات مربوطه و صادرات نفت و مشتقات آن به کشورهای مختلف جهان می توانید با مجموعه و مشاور این بخش تماس بگیرید.

نفت و پتروشیمی
اولویت اصلی ما پاسخگویی به نیازهای روزافزون و متنوع مشتریان می باشد و تنوع محصول، الهام بخش ما در مسیر توسعه و نوآوری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *